Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 Wiosenna żakinada2012-03-21  

                Pierwszy dzień wiosny przedszkolacy powitali bardzo wesoło! Chętni rodzice wraz ze swymi dziecmi przygotowali dla przedszkolaków dwie słomiane kukły – Marzanny. 21 marca w naszym przedszkolu od samego rana było bardzo wesoło. We wszystkich grupach biegali kolorowi przebierańcy. Panie w każdej grupie malowały dzieciom na twarzach wiosenne symbole.

         Po śniadaniu przedszkolacy ubrali Panny marzanny w kolorowe stroje, a następnie odbyła się żakinada. Z przedszkola przy dźwiękach muzyki z Marzanną na czele wyruszył korowód przebierańców. Przedszkolacy przeszli ulicami naszej wsi głośno oznajmiając wszystkim, że żegnają zimę i witają wiosnę! Mieszkańcy Moch pozdrawiali i uśmiechali się do przedszkolaków. Po przejściu na plac Panny Marzanny zostały spalone (przy wcześniejszym powiadomieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochach). Podczas gdy zima odchodziła w siną dal przedszkolacy skandowali ” MARZANNO, MARZANNO, TY ZIMOWA PANNO, DZISIAJ CIĘ SPALAMY BO WIOSNĘ WITAMY”. Pełni wrażeń z pięknie przystrojonymi w kolorowe wstążki zielone gaiki wróciliśmy do przedszkola.

Wesoła żakinada z okazji pierwszego dnia wiosny sprawiła dzieciom wiele radości!


redaktor: Redakcja Przedszkola  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4939978      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia