Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Wiosna na zdrowo i na sportowo!2017-03-21  

   Wiosna powitana w naszej szkole!

21 marca uczniowie gimnazjum i klas podstawowych, podczas dnia samorządności, pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Tego dnia w szkole nie było lekcji, za to na uczniów czekało wiele atrakcji - na zdrowo i na sportowo!

Obchody pierwszego dnia kalendarzowej wiosny rozpoczął Rambit. Klasy zmierzyły się ze sobą konkurencjach takich jak tor przeszkód, odbijanie piłeczki w tenisie stołowym czy szukanie woreczków z zasłoniętymi oczami. Uczniowie mogli też wykazać się w przeniesieniu piłki do koszykówki, bez pomocy rąk. Po każdej konkurencji wyłoniona reprezentacja z każdej klasy odpowiadała na pytania. Rambit wygrała klasa IIa, drugie miejsce zajęła IIIb. Zabawy było co niemiara!

Następnie odbył się mecz piłki nożnej, trzecioklasiści kontra nauczyciele. Emocjonująca rozgrywka zakończyła się zwycięstwem nauczycieli, którzy wygrali z gimnazjalistami 11:4.

Potem uczniowie udali się do swoich klas, aby przyrządzić zdrowe posiłki. Klasy I zrobiły kolorowe kanapki, klasy II sałatki z owoców i warzyw. Trzecioklasiści przygotowali owocowe smoothie. Klasy gimnazjalne zaniosły przygotowane pyszności na stołówkę, gdzie każdy mógł spróbować kanapek, sałatek i soków.

Po zjedzeniu zdrowego posiłku, korzystając z pięknej, wiosennej pogody, uczniowie poszli na spacer. Kolorowy korowód, z transparentami promującymi zdrowy tryb życia, zakończył obchody pierwszego dnia wiosny.

                                                                                            FOTKI

redaktor: Karolina Fajfer  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4103873      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia