Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Witaj wiosno!2019-03-21  

Wszystkie dzieci z klas I-III wyruszyły na wycieczkę do lasu w Koczurach, by przekonać się, czy już jest wiosna. Spacerowały, oglądały, podglądały, nasłuchiwały i zauważyły, że wiosna już jest. Dłuższy dzień, ciepło słoneczne, pąki na drzewach, kwiaty w ogródkach, świergot ptaków, to kilka symptomów wiosny. Trzeba więc pożegnać zimę. Tak też zrobiliśmy. Spaliliśmy marzannę, okrzykami żegnaliśmy zimę, a śpiewem witaliśmy wiosnę. Odbyło się też pierwsze w tym roku smażenie kiełbasek na ognisku. Smakowały wybornie!

Oprócz powitania wiosny, odbyliśmy spotkanie z leśniczym, który opowiedział nam o swojej pracy. Omówił także warstwową budowę lasu i jego znaczenie dla człowieka i środowiska.

Przy leśniczówce w Koczurach znajduje się zwierzyniec, a w nim dziki, sarny, daniele, lis, wiewiórka, kozy, osioł, kucyk i ptaki: bociany, pawie, perliczki, papugi, indyki i inne.

Dzieci świetnie się bawiły, miło spędziły czas z przyjaciółmi. Wiosna to piękny czas!

                                                                                                                Joanna K.          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4451753      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia