Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Wizyta w piekarni2017-10-11  

        W poniedziałek 2 października 2017r. wraz z wychowawczynią wybraliśmy się do piekarni państwa Placek w Mochach. W związku z tym, że niedawno zakończyliśmy omawiać na lekcjach rośliny uprawiane na polach, nasza Pani postanowiła przybliżyć nam cykl powstawania chleba. 

      W miejscowej piekarni piekarze po kolei pokazali nam etapy wypieku chleba i bułek. Najpierw z dużym zaciekawieniem patrzyliśmy, jak piekarze przygotowują ciasto. Ku naszemu zaskoczeniu każdy z nas otrzymał kawałek ciasta i mogliśmy spróbować swoich sił w formowaniu naszego pierwszego chleba. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe i proste. Kiedy każdy miał już uformowany swój chlebek, to musieliśmy go jeszcze ponacinać, a Pan piekarz spryskał je wszystkie wodą. Przygotowane w ten sposób chleby wjechały na taśmach do wielkiego pieca. Zobaczyliśmy również, jak powstaje chleb z ziarnem. Potem pod kontrolą Panów piekarzy na długiej drewnianej łopacie wyciągaliśmy z pieca gorące kajzerki. Wyjęte przez nas bułki pachniały tak cudownie, że każdy z nas nie odmówił poczęstunku. Było nam bardzo miło, ale i gorąco.

     Czas w piekarni upłynął nam bardzo szybko i musieliśmy już wracać do szkoły. Podziękowaliśmy sympatycznym Panom piekarzom za pokazanie nam tajników  swojej ciężkiej pracy. W dowód uznania wręczyliśmy im wykonaną przez naszą koleżankę Zuzię laurkę oraz drobny upominek.

            To była świetna wycieczka! Mam nadzieję, że będzie takich więcej.

                                                        

                                                                                                     Marta Kozłowska klasa III b

redaktor: Lid_Ka  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4103485      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia