Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Wolontariusze z inicjatywą2019-05-24  

Dwóch uczniów naszej szkoły, bracia Paweł i Piotr Michalczak, wyszli z inicjatywą zorganizowania zbiórki karmy dla piesków z „Przytuliska”, mieszczącego się przy oczyszczalni ścieków w Przemęcie.

Koło wolontariatu, działające w naszej szkole, postanowiło objąć patronat nad tą zbiórką. Chłopcy wymyślili nazwę akcji charytatywnej, która brzmiała „Pieski w Schronisku o Pełnym Pysku” i trwała od 20-24.05.2019. W tym czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Mochach przynosili suchą karmę, makarony, ryż, kaszę, puszki z mokrą karmą oraz ciasteczka-przysmaki dla piesków. Wśród zebranych artykułów znalazły się także trzy zabawki-piszczałki. Łącznie udało się zebrać nieco powyżej 100 kg karmy! Gratulujemy i z całego serca serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Mamy nadzieję, że będzie ona kontynuowana co roku.

Jak widać na załączonych zdjęciach, pieski z radością powitały chłopców, którzy przywieźli im zebrane produkty.

Pieski szukają pełnego ciepłego serca domu. Zainteresowanych odsyłamy do kontaktu z Przemęcki Przedsiębiorstwem Komunalnym mieszczącym się przy ul. Powstańców Wlkp. 9 w Przemęcie. 

Aleksandra Michalczak           redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009574      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia