Strona główna
         IMIENINY:
 GMINNY TURNIEJ WSI - 20102010-06-27  

27 czerwca 2010 r. na Stadionie Klonowym w Mochach odbył się Turniej Wsi zorganizowany po raz kolejny przez Stowarzyszenie Przyjaciół Moch, UG w Przemęcie oraz Sołectwo Mochy. Niestety, do Turnieju zgłosiły się tylko cztery ekipy: Solec, Perkowo, Nowa Wieś i Mochy. Początek Turnieju wyznaczono na godzinę 15.00.

Pierwszą konkurencją był tor przeszkód dla dzieci – tu bezkonkurencyjna okazała się Nowa Wieś, która uzyskała najlepszy czas przy wielkim dopingu rodziców i „trenerów”. W drugiej konkurencji – łowieniu ryb z baseniku najlepsi okazali się przedstawiciele Perkowa, którym udało się wyłowić wszystkie ryby. Konkurencja nie była wcale łatwa, bo zawodniczka wyławiająca ryby miała zawiązane oczy i tylko na podstawie podpowiedzi partnera nakierowywała wędkę we właściwe miejsce. Następną konkurencją był slalom w nartach, w którym brało udział czterech przedstawicieli wiosek. Najsprawniej slalom w nartach pokonali zawodnicy z Solca. Następnie panie pokazały, że pewnie cały rok ćwiczyły wbijanie gwoździ, bo czasy uzyskiwane przez poszczególne zespoły były bardzo zbliżone, jednak najszybsze okazały się panie z Solca, które wbiły cztery gwoździe w czasie 20,99 s.  Sytuacja punktowa po czwartej konkurencji bardzo się wyrównała: Perkowo zgromadziło 11 punktów, Nowa Wieś i Solec - po 10 punktów, Mochy zaś – 9.

 

 - Fotograficzne zmagania

 

Następne konkurencje spowodowały jednak większe różnice. Bieg z taczką pokonywało 4 zawodników, przy zmianie należało dodatkowo przełożyć ciężki worek na następną taczkę. Najlepiej udało się to zawodnikom z Perkowa. Kolejna konkurencja wymagała zręczności i delikatności – należało przerzucić bez uszkodzeń 10 surowych jajek na odległość 16 metrów, przy czym zawodnicy ustawieni byli co 4 metry. Najlepszy czas uzyskała ekipa z Solca, której udało się także w całości przerzucić najwięcej jaj – 9. Następna konkurencja sprawiła przedstawicielom wsi dużo kłopotu. Polegała na wykorzystaniu hydronetki do strącenia dwóch puszek piwa – pani celowała strumień wody, pan pompował. Najlepiej spisali się przedstawiciele Perkowa – udało im się strącić obie puszki.

Równolegle do wyżej opisanych konkurencji odbywały się turnieje siatkówki plażowej oraz strzelecki. Po doliczeniu wyniku strzelania z wiatrówki sytuacja przedstawiała się następująco: 24 punkty uzyskało Perkowo, 21 punktów – Nowa Wieś, po 17,5 punktu miały Solec i Mochy. Rozstrzygnięcie nastąpiło po doliczeniu wyniku z turnieju siatkówki plażowej – po raz pierwszy dwie drużyny uzyskały ten sam wynik – po 25 punktów zdobyły Perkowo i Nowa Wieś, zajmując ex aequo I miejsce, III miejsce z wynikiem 20,5 pkt zajęły Mochy, a IV lokata przypadła reprezentacji Solca – 19,5 pkt.

Nie to jednak było najważniejsze, co podkreśliła P. Wójt Dorota Gorzelniak, wręczając puchary i nagrody – najistotniejsza jest możliwość spotkania się i wzajemnego poznawania  mieszkańców wiosek oraz aktywne spędzenie czasu.

Pozostało jeszcze losowanie nagród w loterii oraz zabawa taneczna.

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Moch składa podziękowanie wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Moch za pomoc w zorganizowaniu imprezy, bez Was nie byłoby możliwe jej przeprowadzenie!

Dziękujemy także drużynom Perkowa, Nowej Wsi, Solca i Moch za udział w Turnieju oraz stworzenie wspaniałej atmosfery i ... zapraszamy za rok.

Natka.B                              

pliki do pobrania:
- REGULAMIN w WORD
- REGULAMIN w PDF
- W Y N I K I
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3572496      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia