Strona główna
         IMIENINY:
 Gminny Konkurs Ortograficzny o Tytuł Mistrza Ortografii...2017-06-13  
  Z poprawnym pisaniem w języku polskim ma problem wielu uczniów. Ortografia stanowi dla nich nie lada wyzwanie. Nawet dorośli nie zawsze pamiętają o jej regułach i zasadach. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Starkowie już od kilku lat jest organizatorem Gminnego Konkursu Ortograficznego o Tytuł "MISTRZA ORTOGRAFII"  dla uczniów z klas II i III edukacji wczesnoszkolnej.
     Celem konkursu jest podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji, utrwalanie nawyku poprawnego pisania, doskonalenie umiejętności stosowania zasad i reguł ortograficznych oraz kształcenie pamięci, uwagi i logicznego myślenia.
     Najpierw w naszej szkole w poszczególnych klasach zostały przeprowadzone eliminacje klasowe. Dzieci pisały teksty dyktand przekazane przez organizatora konkursu. Po sprawdzeniu wszystkich prac do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Marta Marciniec z kl. III a, Alicja Sammler z kl. II a, Lena Koźlik z kl. II a, Lena Kurasińska z kl. II c oraz Krystian Marciniak z kl. II c.
     Etap gminny konkursu okazał się szczęśliwy dla jednej z naszych uczennic z klasy drugiej. Zaszczytny Tytuł "MISTRZA ORTOGRAFII" zdobyła Alicja Sammler z klasy II a. Laureatka konkursu otrzymała główną nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Pozostali uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami i dyplomami uczestnictwa.
      Serdecznie gratulujemy naszej laureatce oraz życzymy dalszych sukcesów!
Lidia Kluczyńska               
redaktor: Lid_Ka  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4103489      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia