Strona główna -> RYWAL-KLON -> Trampkarze
 Wreszcie u siebie...2009-09-12

12 września na "Stadionie Klonowym" w Mochach odbył się mecz naszych trampkarzy z "AS"-em Czempiń. Spotkanie rozpoczęło się o 12.30.  Od pierwszych minut meczu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Goście zdołali stworzyć dwie sytuacje strzeleckie. Nasz bramkarz stanął na wysokości zadania i obronił te strzały.

Z upływem czasu narastała nasza przewaga, choć nie przekładało się to jeszcze na gole. W 20 minucie Miron Domagała po minięciu kilku obrońców silnym strzałem próbował pokonać bramkarza gości. Ten broniąc strzał wypuścił piłkę przed siebie. Tam już czekał na nią Artur Pohl i dobijając piłkę uzyskał prowadzenie dla Trampkarzy Klonu. W pierwszej części gry obydwa zespoły miały jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu -  wynik się jednak nie zmienił.

Po zmianie stron zaczęliśmy śmielej atakować. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, poukładaliśmy nasza grę. Efektem takiej postawy był gol Wiktora Matysika w 55 minucie, który w zamieszaniu podbramkowym zachował najwięcej zimnej krwi i skierował piłkę do siatki.

Przy stanie 2 – 0 goście próbowali jeszcze nawiązać kontakt i kilka razy zagrozili bramce Mateusza Wity, który dziś spisywał się doskonale między słupkami. W 66 minucie po faulu na naszym zawodniku sędzia przyznał nam rzut wolny (około 25 metrów od bramki). Do piłki podszedł Miron Domagała i silnym strzałem trafił w poprzeczkę. Bezpańską piłkę dopadł ponownie Wiktor Matysik i ustalił tym samym wynik spotkania 3 – 0 dla nas.

Mimo braku kilku czołowych zawodników cieszę się bardzo, że sprostaliśmy zadaniu i wywalczyliśmy 3 punkty na własnym boisku. Dziękuję wszystkim obecnym i przypominam, że już w środowe popołudnie 16 września gramy mecz wyjazdowy w Brennie. Informacja na gazetce szkolnej.