Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Wspomnienia z wycieczki...2016-04-06  

Dnia 6 kwietnia o godzinie 10.00 wyruszyliśmy z Moch na wycieczkę do Zielonej Góry.

Na początku poszliśmy do sali zabaw „Bubulandia”. Tam przez dwie godziny były dziecięce: śmiechy, krzyki, skakanie i kulanie. Tylko współczuję naszym paniom.

My bawiliśmy się świetnie.

Z sali zabaw poszliśmy do Galerii Fokus posilić się i trochę wyciszyć.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Przyrodniczego. Tam poznawaliśmy wiele ciekawych zjawisk meteorologicznych, przyrodniczych, fizycznych. Mogliśmy samodzielnie wykonywać różne eksperymenty, doświadczenia i obserwować różne zjawiska. Z Centrum Przyrodniczego udaliśmy się do Centrum Naukowego im. Keplera. Tam ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Planetarium Wenus. Poszliśmy na bardzo ciekawy film o planetach i gwiazdozbiorach. Na takim specjalnym ekranie w kształcie kuli, umieszczonym na suficie, było można zobaczyć jak wyglądają poszczególne planety. Po spektaklu mogliśmy sprawdzić naszą wagę na Ziemi, Marsie, Jowiszu.

Po wyjściu z Planetarium wsiedliśmy do autobusu i wracaliśmy do domu. Na miejscu byliśmy około godziny 19.30.

Na wycieczce bardzo mi się podobało. Na pewno będę chciała jeszcze raz pojechać do Zielonej Góry i pójść do Centrum Przyrodniczego, by jeszcze poeksperymentować. W tym celu już namawiam moich rodziców.


">Wycieczka była bardzo ciekawa. Duże podziękowanie dla organizatora: pani Krystyny Grabiec i opiekunek pani Katarzyny Filipek oraz pani Cecylii Korek.

Sandra Jąder
kl. III b

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3610837      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia