Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 WYCIECZKA DO POZNANIA2017-11-29  

29 listopada uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę do Poznania na Moskiewską Rewię na Lodzie. Niecierpliwie czekali na ten wyjazd. Na szczęście pogoda dopisała, świeciło słońce i była dodatnia temperatura. W taki dzień z przyjemnością spaceruje się ulicami miasta.

Dzieci z zaciekawieniem obserwowały ruch na ulicach. Na Rynku podziwiały kamieniczki oraz o godzinie dwunastej trykające się koziołki. Mogły także zobaczyć przygotowania wystroju miasta do zbliżających się świąt. Przyglądały się stadom spacerujących po Rynku gołębi. Odwiedziły również Betlejem Poznańskie, czyli tradycyjny bożonarodzeniowy jarmark na placu Wolności. Ucieszyły się z możliwości zrobienia zakupów na znajdujących się tam straganach. Ogromne wrażenie zrobił na nich diabelski młyn, czyli wysoka na ponad 30 metrów karuzela.

GALERIA ZDJĘĆ

Ostatnim i najważniejszym punktem programu wycieczki było obejrzenie rewii na lodzie pt. „Królowa Śniegu”. Spektakl był przygotowany przez znanych na całym świecie moskiewskich artystów. Zaprezentowali oni fantastyczne, baśniowe widowisko, oparte na motywach baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie pełne było popisów indywidualnych, które zawierały trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać również wspaniałe światła, kostiumy, dekoracje i efekty pirotechniczne. Widowisko było zachwycające i warte obejrzenia. Wycieczkę można uznać za bardzo udaną, gdyż wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

filmy z lodowej rewii:

REWIA 1 REWIA 2 REWIA 3 REWIA 4
REWIA 5 REWIA 6 REWIA 7 REWIA 8
REWIA 9 REWIA 10 REWIA 11  

Katarzyna Filipek      

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021298      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia