Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Wycieczka do Wolsztyna2018-04-26  

Przygoda zaczęła się od samego rana. Na stację wjechała lokomotywa i dwa wagony, do których wsiedliśmy. Pojechaliśmy do Wolsztyna. Tam mieliśmy umówione spotkanie ze strażakami z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Wolsztynie. W komendzie ubraliśmy się, jak strażacy, w odpowiednie kurtki i hełmy. Spotkaliśmy się w sali edukacyjnej, w której obejrzeliśmy filmy o tematyce związanej z bezpieczeństwem w domu i szkole. Nauczyliśmy się, jak wezwać pomoc w chwili jakiegoś zdarzenia. Poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy. Każdy mógł ćwiczyć resuscytację pod okiem fachowca, na profesjonalnym fantomie. Później strażacy pokazali nam wozy strażackie i różne sprzęty, którymi dysponuje komenda.

Po spotkaniu ze strażakami ruszyliśmy na Rynek, na lody i gofry. Nasz spacer trochę zakłócił deszcz i biegiem dotarliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Tam spotkaliśmy się z policjantami z "drogówki". Policjanci opowiedzieli nam, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu pieszych. Mówili o zasadach poruszania się po drogach w terenie zabudowanym i poza nim. O potrzebie posiadania odblasków, o poruszaniu się na rowerach pod opieką dorosłych. O bezpiecznym podróżowaniu z rodzicami samochodami. Policjanci odpowiedzieli na nasze pytania.

W czasie naszej wycieczki zdobyliśmy wiele nowych, ważnych informacji. Wyjaśniliśmy wątpliwości. Poznaliśmy pracę strażaków i policjantów. Do domu wróciliśmy szynobusem- nowoczesną odmianą pociągu.

Joanna Koziołek         

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4103863      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia