Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Wycieczka zawodoznawcza2017-11-22  
   17 października br. w ramach wycieczek zawodoznawczych uczniowie klas III gimnazjum wybrali się do okolicznych zakładów. 
    Doradztwo zawodowe może pomóc niejednemu gimnazjaliście, który nie wie do jakiej szkoły udać się po zakończeniu edukacji w gimnazjum. Ważnym elementem zawodoznawstwa jest poznanie różnych dziedzin pracy. 
     W wyborze szkoły naszym uczniom pomaga pedagog p. Anna Kruk, która 17 października, wraz z p. Jolantą Piosik, p. Maliną Górną i p. Leszkiem Kolmanem, zorganizowała spotkania z okolicznymi firmami i zakładami. 
   Na początku gimnazjaliści zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna przeszła do cukierni pani Wiolety Placek. Tam uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca cukiernika oraz w jaki sposób powstają wypieki. Dwie cukierniczki krótko opowiedziały o swojej pracy i odpowiedziały na pytania zadane przez młodzież. Wszyscy byli bardzo zainteresowani. 
   Druga grupa przeszła do Józefa Janusza, który opowiadał o mechanice samochodowej i kierowaniu tirem. Chętni mogli wejść do ciężarówki i zobaczyć, jak wygląda w środku. Na koniec pan Józef pokazał swojego nowego Mercedesa. Uczniowie mogli zrobić sobie w nim zdjęcie. 
   Ok. godziny 16.30 obie grupy spotkały się w szkole, w sali nr. 7, gdzie czekała już pani Ewa Dolna - kurator sądowy. Szczegółowo opowiedziała o swojej pracy. Starała się zachęcić młodzież, która aktywnie zadawała pytania i była zaangażowana w zajęcia. Pani Ewa opowiedziała też, jak kształciła się, żeby zostać kuratorem. 
   Po spotkaniu z kuratorem uczniowie poszli do restauracji Stara Mleczarnia. Powitała ich właścicielka - p. Patrycja Knop. Opowiedziała krótko o swojej pracy i włączyła do rozmowy szefa kuchni. Opowiedział, jak wygląda praca w kuchni i odpowiedział na pytania gimnazjalistów. Gdy kucharz skończył, pani Patrycja oprowadziła młodzież po restauracji. Na początku pokazała kuchnię, potem magazyny, a na końcu dwie ustrojone sale. W salach czekały kelnerki, które opowiedziały o swoim zawodzie. Na koniec młodzież została poczęstowana pysznymi frytkami na koszt firmy! Każdy zjadł swoją porcję ze smakiem. 


   Dziękujemy wszystkim właścicielom zakładów, za możliwość zapoznania się z działalnością firm. Dziękujemy również pracownikom, którzy zgodzili się opowiedzieć o swojej pracy. Możliwe, że dzięki tej wycieczce ktoś znalazł swoje powołanie.  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009449      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia