Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2016-06-20  

Dnia 20 czerwca 2016 roku przedszkolacy z Moch udali się na wycieczkę do Urzędu Gminy w Przemęcie. Tam spotkaliśmy się z panią wójt Dorotą Gorzelniak, która w ciekawy sposób opowiedziała nam, w jaki sposób zarządza gminą i jakie zadania realizuje. Najpierw byliśmy w archiwum, a potem obejrzeliśmy salę sesyjną i gabinet pani wójt, w którym był piękny fotel, na którym mogły usiąść wszystkie dzieci. Potem odwiedziliśmy kolejne referaty , które działają w naszej gminie. Po urzędzie oprowadzała nas pani Danuta Słodnik, która wykazała wielką cierpliwość dla małych i ciekawskich turystów. Największą sensacją były maszyny liczące i niszczarka do dokumentów w księgowości, do których ustawiła się wielka kolejka małych petentów. DZIĘKUJEMY ZA POKAZANIE NAM PRACY W URZĘDZIE I ZA SŁODKOŚCI !!!

Potem pojechaliśmy do Błotnicy, gdzie od niedawna funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do którego zwożone są śmieci z całej gminy. Tam przywitał nas właściciel –pan Dominik Zając, który pokazał nam kontenery i specjalne przegrody z posegregowanymi śmieciami. Osobno leżały opony, kolorowe szkło, białe szkło, tworzywo sztuczne, odpady naturalne i wielkogabarytowe. Wielką frajdą była możliwość siedzenia za kierownicą dużej nowoczesnej śmieciarki, a jeszcze większą furorę zrobiła misa pełna cukierków przyniesiona przez żonę pana Dominika. DZIĘKUJEMY !!!

                                                                                                       E. Wita


redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4891668      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia