Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2016-09-29  

W piękny, jesienny dzień 29 września, dzieci z grupy P. Danki i P. Joli wybrały się na wycieczkę do wuja Krzysia w Kluczewie. Nasz dobry znajomy prowadzi tam gospodarstwo agroturystyczne "STARA CHATA U KOWOLA".
Jak nakazuje stara polska gościnność, zostaliśmy poczęstowani pysznymi rogalikami, które przygotowała dla nas ciocia Halinka. Potem- po rozmowie z wujem Krzysiem nastał czas zabawy- wózki i hulajnogi z dawnych lat były niezastąpiona zabawką, a opieka nad królikami sprawiła dzieciom wiele frajdy. Jednak nie tylko zabawa zawiodła nas do Kluczewa. Zobaczyliśmy w kuźni na czym polegała praca kowala i dowiedzieliśmy się także, jak dawniej przędło się wełnę na swetry, rękawiczki i skarpetki, a ciocia Asia pokazała ile pracy potrzeba, by można było jeść pyszne masło.
Atrakcji czekało nas tam co niemiara- jechaliśmy bryczką zaprzęgniętą w parę koni oraz wozem ciągniętym przez traktor. Bawiliśmy się także na placu zabaw- by w końcu dotrzeć na Siedlisko- Raj dla dzieci.
Jedzonko było pyszne, zabawa najlepsza i atmosfera przemiła.


Dziękujemy Wujku Krzysiu za miłe przyjecie- na pewno do Ciebie wrócimy.

                                                                                                                             Barbara Matysiak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4555891      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia