Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2017-03-17  

W piątek 17 marca grupa pani Anety i Krystyny wyruszyła autokarem na kolejną wycieczkę do Wolsztyna. Tym razem także mieliśmy bardzo bogaty program.
W Domu Kultury oglądaliśmy ciekawe przedstawienie teatralne "Doktor Dolittle i przyjaciele". Doktor Dolittle, główny bohater tego przedstawienia, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp sprawia, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przeradzają się w przyjacielską więź.
Efekty wizualne i akustyczne bardzo działały na naszą wyobraźnię. 

Po przedstawieniu udaliśmy się na plac zabaw przy jeziorze. Tam w spokoju zjedliśmy smaczny posiłek przywieziony przez Panią Dyrektor.

Po posiłku udaliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie oraz do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Na Policji zajął się nami Pan Aspirant Wojciech Adamczyk. Był naszym przewodnikiem i oprowadził nas po Komisariacie oraz opowiedział o pracy policjantów. Dzieci miały okazję zobaczyć część pomieszczeń i wydziały, w których pracują wolsztyńscy funkcjonariusze. Zawitaliśmy do sali odpraw, pokoju zgłoszeń, pokoju przesłuchań, aresztu. Chętne dzieci zostały na moment aresztowane, a pozostałe obserwowały je na kamerach w dyżurce. Niemałą frajdą było podglądanie pracy policjanta dyżurnego, który odbierał telefony od ludzi potrzebujących pomocy. Na dużych ekranach obserwowaliśmy co dzieje się w miejscach, gdzie są zainstalowane w Wolsztynie kamery. Na pożegnanie zrobiliśmy przed Komisariatem wspólne zdjęcie, a sympatycznemu Panu Przewodnikowi serdecznie podziękowaliśmy.  

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pan Damian Maciejewski zaprezentował przedszkolakom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego i motorówki, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. Pan Damian zademonstrował nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze oraz przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. 

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Tym razem pogoda nam dopisała. Wycieczka uświadomiła dzieciom, jak ważną rolę pełnią w naszym powiecie policjanci i strażacy. Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu, za opiekę nad dziećmi. Szczególne podziękowania składamy panu Wojciechowi Adamczykowi i panu Damianowi Maciejewskiemu. 


Krystyna Grabiec, Aneta Hamrol

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4451060      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia