Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2018-03-14  

W środę 14 marca dzieci z grupy pani Joli i pani Anety pojechały na wycieczkę do Wolsztyna. Atrakcji tego dnia było co niemiara.

W pierwszej kolejności udaliśmy się Wolsztyńskiego Domu Kultury, obejrzeć przedstawienie „Opowieści z Lodowej Krainy” - autorską inscenizację opartą na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu - „Krainy Lodu” i oryginalnej adaptacji baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu", w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa. Ta muzyczna opowieść, z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które pomimo zimowej scenerii, wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości.

Następnie w pięknych odblaskowych kamizelkach wyruszyliśmy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą pojazdów i przymierzyć hełm strażacki. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia pożarem. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za przyjęcie i miło spędzony czas.

Następnie dzieci z grupy pani Anety wyruszyły do Starostwa Powiatowego, aby spotkać się z Panem Starostą Januszem Frąckowiakiem. Po urzędzie oprowadzał nas Pan Waldemar Kalitka- za co bardzo dziękujemy. Największą atrakcją dla przedszkolaków była wizyta w gabinecie Pana Starosty, gdzie każdy mógł przez chwilę posiedzieć w fotelu gospodarza Powiatu. Dziękujemy Panu Staroście za poświęcony czas oraz drobne upominki, którymi obdarował przedszkolaków oraz opiekunów.

Dzieci z grupy pani Joli zwiedziły Parowozownię. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Przedszkolacy zwiedzili Muzeum, w którym mogli obejrzeć wyposażenie biura zawiadowcy i kasy biletowej, elementy wyposażenia parowozów, dokumenty, stemple , łącznice, telefony itp. Największą atrakcją dla dzieci w muzeum była makieta przedstawiająca parowozownię i Wolsztyński Dworzec Kolejowy.


Dziękujemy pani Wandzi i pani Aldonce- za pomoc w opiece nad dziećmi, panu Karolowi Pabichowi- za pomoc w zorganizowaniu wizyty w KP PSP w Wolsztynie oraz Radzie Rodziców- za dofinansowanie kosztów wycieczki.

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4449963      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia