Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2018-04-26  

W czwartek 26 kwietnia dzieci z grupy pani Joli i pani Anety pojechały na wycieczkę ekologiczną do leśniczówki Koczury koło Włoszakowic. Wycieczka ta była nagrodą dla przedszkolaków za zajęcie II miejsca w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Związek Międzygminny „Obra”.
W Kuczorach powitał nas leśniczy pan Karol Marcinkowski. Leśniczówka Kuczory to bardzo urokliwe miejsce. Można tam zobaczyć piękne ogrody z ciekawą roślinnością oraz różnorodne zwierzęta. Przedszkolacy wyruszyli za panem leśniczym ścieżką przyrodniczo – leśną, która zawiera „Ochronkę dla zwierząt”. Przebywają w niej zwierzęta potrzebujące pomocy człowieka. Dzieci zobaczyły zagrody, w których przebywały sarny, daniele, króliki, stado dzików, lis i osioł głośno wołający dzieci, a także woliery pełne ptaków m.in. pawie, kolorowe papużki, gołębie, kury i koguty ciekawych ras oraz bociek Wojtek. Pan leśniczy bardzo interesująco opowiadał dzieciom o zwierzętach jak i otaczającej przyrodzie. Ciekawostką tego miejsca jest rosnący w zaciszu tego pięknego ogrodu cis, który wyrósł z nasionka poświęconego przez papieża Benedykta XVI.
Po bardzo pouczającej wędrówce dzieci wesoło spędziły czas na pikniku, częstując się bułkami z serem i słodkościami ze swoich plecaczków. Następnie posileni oddali się wesołej zabawie na przyległym boisku, urządzając wyścigi, grając w piłkę nożną i skacząc na skakance.
W drodze powrotnej przedszkolacy zwiedzili Oczyszczalnie Ścieków w Wieleniu. Tam zapoznali się z procesem oczyszczania ścieków i dowiedzieli się jak ważna jest ochrona środowiska.
Wycieczka ekologiczna była dla dzieci bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy Nadleśnictwu Włoszakowice za miłe przyjęcie, panu leśniczemu Karolowi Marcinkowskiemu za zaciekawienie dzieci przyrodą oraz Związkowi Międzygminnemu „Obra” za sponsorowanie wycieczki.


Jolanta Jung

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4449934      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia