Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2018-05-28  

W poniedziałek 28 maja przedszkolacy z grupy  Pani Basi i Pani Małgosi wybrali się na wycieczkę do Wolsztyna. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Domu Kultury na Spektakl pt. „Przydamisie”. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania się w teatrze. Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć, uśmiechały się szeroko i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.

Następnie przedszkolacy bawili się na placu zabaw, gdzie zorganizowany został piknik. W czasie pikniku wszyscy mogli zasmakować pysznych bułeczek z serem i szynką, owoców oraz słodkich smakołyków przygotowanych przez rodziców. W miłej atmosferze czas pikniku szybko minął. Gdy nabraliśmy energii na dalszą podróż do Straży Pożarnej zwiedziliśmy po drodze rynek miasta i piękne fontanny.

Podczas wizyty przedszkolaków w Straży Pożarnej został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym. Bardzo dziękujemy wszystkim strażakom za przyjęcie i miło spędzony czas.

Dziękujemy pani Wandzi i pani Ani - za pomoc w opiece nad dziećmi, pani Pabich za pomoc w organizacji pikniku, panu Karolowi Pabichowi- za pomoc w zorganizowaniu wizyty w KP PSP w Wolsztynie oraz Radzie Rodziców- za dofinansowanie kosztów wycieczki.

Z wycieczki pozostało wiele fotografii i niezapomnianych wrażeń, które zostaną na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.

                              GALERIA ZDJĘĆ      

                                    Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4451093      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia