Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2019-02-08  

W piątek 8 lutego przedszkolaki z grupy Pani Anety i Pani Małgosi uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Wolsztyna. Po wyjściu z autokaru udaliśmy się spacerkiem do Wolsztyńskiego Domu Kultury. Po drodze mijaliśmy dworzec kolejowy, księgarnię, sklep rowerowy, bank. Największą atrakcją dla dzieci okazał się budynek Komendy Powiatowej Policji, przed którym stały dwa wozy policyjne.
W WDK obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Jak Rumcajs Cypiska uratował" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza. Przedstawienie niosło ze sobą niezwykle cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartości, jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej, życie w harmonii z otaczającą przyrodą.
Spektakl przyciągnął uwagę najmłodszych widzów barwnymi kostiumami i piękną scenografią. Również efekty świetlne wywoływały duże emocje, dzieci żywo reagowały na to wszystko, co działo się na scenie. Największą furorę wywołało pojawienie się postaci wielkiej pajęczycy. W dobry nastrój wprawiały także piosenki śpiewane przez aktorów. Za piękne przedstawienie wszyscy widzowie podziękowali brawami.
Po śniadaniu przygotowanym przez nasze kochane panie kucharki i mamusie, które zjedliśmy w jednej z sal WDK, udaliśmy się do wymarzonej Sali Zabaw "Dinopolis". Tam przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z kulkami, z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków oraz jeżdzić na różnych pojazdach. 
Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie tej wspaniałej wycieczki. 

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4898475      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia