Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2019-03-30  

29 marca w piątek dzieci 5-6 letnie z grupy p. Joli i p. Basi, po tygodniu wyczekiwania, wyjechały na wycieczkę do Wolsztyna.
Pierwszym punktem programu wycieczkowego był udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Zosia, piraci i wielka draka”, który odbywał się w Wolsztyńskim Domu Kultury. Zniecierpliwieni czekaliśmy na rozpoczęcie spektaklu, a gdy się rozpoczęło zabawa była niesamowita. Zosia ze swoimi marzeniami i nieznośnymi starszymi kolegami przeżywała przeróżne przygody. Między innymi spotkała syreny wabiące swym pięknym głosem żeglarzy, meduzy oraz została połknięta przez wieloryba. Oczywiście, jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze, a my pod wielkim wrażeniem opuszczaliśmy salę.
Po spacerze wolsztyńskimi ulicami udaliśmy się do Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski, gdzie dzieci zobaczyły jak dawniej żyli mieszkańcy naszych terenów. Zwiedziliśmy domy mieszkalne, karczmę, stodoły oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Na zakończenie wszyscy zebraliśmy się wokół ogniska i usmażyliśmy kiełbaski przygotowane przez nasze niezastąpione panie kucharki. Jak zawsze były przepyszne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu. 

Barbara Matysiak
redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4826743      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia