Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 WYCIECZKA2019-09-03  

We wtorek 3 września nasze 6- latki wyruszyły na wycieczkę do Niemiec, a dokładnie do Frankfurtu nad Odrą. Wycieczka została zorganizowana przez nasze przedszkole na zaproszenie pani Katarzyny Kasprzak - byłej mieszkanki Moch. Wczesnym rankiem o godzinie 6.00 grupa 23 dzieci wraz z opiekunami wyruszyła w podróż. Do Słubic dojechaliśmy o 8.30, gdzie czekała już P. Kasia, która zaprosiła nas do przedszkola Eurokita we Frankfurcie. Cała gromadka przemaszerowała przez most nad Odrą i już byliśmy u naszych w sąsiadów w Niemczech. Po krótkim marszu dotarliśmy do przedszkola, gdzie przyjęto nas bardzo serdecznie i poczęstowano pysznym śniadaniem. Następnie wsiedliśmy wraz z niemieckimi kolegami do autobusu i pojechaliśmy 45 km dalej do parku zabaw „Irrlandia”. Tam spędziliśmy 4 godz. na wesołej zabawie. Przed wyjazdem przedszkolacy z apetytem zjedli obiad i ruszyliśmy w drogę powrotną. Podziękowaliśmy paniom z przedszkola Eurokita za miłe przyjęcie, zaprosiliśmy ich w odwiedziny do naszego przedszkola, po czym p. Kasia odprowadziła nas do Słubic, gdzie czekał autobus, który zabrał nas w drogę powrotną. Po dwóch godzinach jazdy, pełni wrażeń, dotarliśmy do Moch, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.
Wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń, mieliśmy okazję zapoznać się z niemieckimi kolegami, zdobyć nowe doświadczenia. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Barbarze Matysiak za zorganizowanie super wycieczki, a Pani Kasi Kasprzak za zaproszenie, serdeczne przyjęcie i niezawodną opiekę. 


Jolanta Jung

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5471597      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia