Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Wyjazd na przedstawienie teatralne pt. „Dziady” cz. II2018-03-15  

15 marca 2018 r. obie klasy VII SP wyjechały na przedstawienie teatralne pt. „Dziady” cz. II do Wolsztyńskiego Domu Kultury. Spektakl został przygotowany na kanwie utworu Adama Mickiewicza, który jest lekturą w nowej podstawie programowej.

Uczniowie pisali recenzje z tego przedstawienia, prezentujemy dwie z nich:

Wycieczka do teatru

W czwartek dnia 15 marca około godziny 11.00 wyjechaliśmy z klasą 7b do teatru w Wolsztynie. Pojechaliśmy tam na przedstawienie „Dziadów'' części II. Spektakl przygotował dla nas Teatr Współczesny z Krakowa. Scenariusz i reżyserię przygotował Bartosz Jarzymowski. Scenografią i kostiumami zajęła się Elżbieta Bień. Za opracowanie techniczne i efekty wideo odpowiadał Mateusz Wójcik. Opracowanie muzyczne i piosenki przygotował Max Czarnecki, a ruch sceniczny Olga Tabachkova. Wystąpili na scenie: Małgorzata Kowalska, Paweł Brandys, Szymon Grzybek, Łukasz Dąbrowski i Bartosz Jarzymowski.

Spektakl był adaptacją II części „Dziadów''. Pokazał on uroczystość pogańską, w czasie której wieśniacy przywoływali duchy. Pojawiły się trzy zjawy - tak jak w książce.

Podobał mi się scenariusz, ponieważ wszystko działo się, jak było opowiedziane w książce. Śpiew, który pojawił się w przedstawieniu, był za głośny. Nie mogłam wszystkiego zrozumieć. Natomiast kostiumy i scenografia, którą przygotowała Elżbieta Bień, były piękne. Odnosiły się do tamtych czasów. Widać było, że choreografia była dopracowana do perfekcji. Podobały mi się bardzo efekty dźwiękowe i światło, które podkreślały atmosferę w czasie akcji. Najbardziej można było to poczuć przy wizycie ducha ciężkiego, ponieważ budził on grozę i strach u oglądających. Aktorzy byli niesamowici. Wczuli się w role postaci z dramatu, jakby faktycznie nimi byli.

Spektakl mi się podobał, ponieważ aktorzy świetnie odegrali swoje role i pokazali swoje emocje na scenie. Myślę, że takie przedstawienia zostaną mi w pamięci.

Weronika Szymańska, klasa VII a                         

GALERIA

Klasy VII zachwycone spektaklem!

Recenzuję przedstawienie teatralne z II części „Dziadów”, na którym byłam ze swoją klasą oraz VII b. Przedstawienie odbyło się 15.03.2018 roku w teatrze w Wolsztynie. Na scenie występowali aktorzy z Teatru Współczesnego z Krakowa. Reżyserem był Bartosz Jarzymowski. Scenografię i kostiumy wymyśliła Elżbieta Bień. Za opracowanie techniczne i efekty video odpowiedzialny był Mateusz Wójcik. Opracowanie muzyczne i piosenki wymyślił Max Czarnecki, a ruch sceniczny - Olga Tabachkova. Na scenie występowali: Małgorzata Kowalska, Paweł Brandys, Szymon Grzybek, oraz Łukasz Dąbrowski wraz z Bartoszem Jarzymowskim.

Spektakl odnosił się do II części „Dziadów”. Opowiada o uroczystości pogańskiej, związanej z przywoływaniem duchów w Dzień Zaduszny. Zgodnie z przeczytaną lekturą, na scenie pojawiły się trzy zjawy.

Bardzo podobał mi się scenariusz, ponieważ był ciekawy i zgodny z lekturą. Reżyseria Bartosza Jarzymowskiego była znakomita. Natomiast nie podobało mi się śpiewanie piosenek, gdyż uważam, że pani, która grała pasterkę, śpiewała za głośno i piosenek było za dużo, ale bardzo podobały mi się kostiumy aktorów, bo pasowały do dawnej epoki. Scenografia była równie ciekawa jak scenariusz, a choreografia dokładnie przemyślana. Mnie najbardziej podobało się przyjście ducha ciężkiego, gdyż budził on strach, a zarazem grozę. Uważam, że gra aktorów była fascynująca, a światło dostosowane do sceny. Podobało mi się również, że aktorzy potrafili wczuć się w swoje role.

Przedstawienie mi się podobało, ponieważ budziło różne emocje, a aktorzy świetnie odegrali swoje role. Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego spektaklu.

Julia Bzyl, klasa VII a                 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5133650      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia