Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
 Wytrzymały presję...2008-12-14
Tym razem przyjachały wszystkie zgłoszone drużyny. Perkowo, Przemęt, Radomierz Mochy. Nasze panie, które wprawdzie, podobnie jak ich rywalki, w siatkówkę grają regularnie, w Mistrzostwach Gminy praktycznie debiutowały, więc były mocno stremowane.
Było to po nich widać w pierwszych odbiciach piłki meczu z Perkowem. Ale z każdym odbiciem trema ustępowała, a wynik był coraz lepszy. I nasze panie mecz wygrały pewnie 2-0. Tak im się to spodobało, że podobnie pewnie pokonały także ekipę z Przemętu, która wcześniej pokonała Radomierz. Radomierz z kolei rozprawił się z Perkowem, ale po zaciętej walce 2-1.
W ostatniej rundzie Perkowo w podobnym stosunku uległo Przemętowi i okazało się, że mecz z Radomierzem nie miał już żadnego wpływu na klasyfikację. Jednak nasze panie, które rozpoczęły mecz zbyt rozluźnione i przegrały pierwszego seta, nie miały zamiaru zaprzątać sobie głowy matematyką i także i ten mecz wygrały.
I trzeba powiedzieć, że ta liczna ekipa była rzeczywiście najlepiej i "najczyściej" grająca i zasłużenie zwyciężyła. A kiedy któraś się chwilę pogubiła, to wchodziła godna jej zmienniczka.
Kapitan - Paulina Pietrzak - świetnie rozgrywała, atak trzymała Helena HajdukNatalia Mirecka, świetnie wspierane przez Renatę Bortniak Monikę Kalitka, która grała praktycznie bez błędów. Także Żaneta Kitta, której na rozgrzewce nie wychodziło nic, w meczach prawie niczego nie zepsuła. Swoje punkty w ataku i dobrą obronę dołożyły Basia Nowak, Renata Mikołajczak, Irena Teichert i Maryla Sierszuła. A nie jest łatwo wchodzić do gry w środku seta, kiedy rywalki są rozgrzane. No i chyba każda napsuła krwi przeciwniczkom swoją trudną zagrywką.
No cóż, pozostaje już tylko pogratulować i... podziękować, bo czułem się w Waszym towarzystwie doskonale.