Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 X JUBILEUSZOWA GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW2017-05-17  

X JUBILEUSZOWA GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach odbyła się 17 maja 2017 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Mochach
W rozgrywkach sportowych wzięło udział dziewięć drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Przemęt. W skład każdej ekipy wchodziły dzieci 5 i 6 letnie. Regulamin zawodów określał, ilu zawodników i w jakim wieku może wziąć udział w danej konkurencji. Przygotowano sześć konkurencji: "Sadzenie ziemniaków", "Toczenie mega piłki", "Tor przeszkód", "Wieża z klocków", "Rzuty do celu", "Wielka sztafeta". Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary we własne siły, przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami , wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości.
Swoją sprawnością wykazali się również opiekunowie drużyn, którzy wzięli udział w jednej z konkurencji- łapanie woreczków do pojemnika.
Wszyscy przedszkolacy byli w tym roku świetnie przygotowani. Wspaniale rywalizowali w poszczególnych konkurencjach. Odważnie stawali na starcie i precyzyjnie wykonywali wszystkie zadania. Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.
Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski w składzie P. Joanna Karkowska, P. Alina Piotrowska, P. Melania Wysocka.
I miejsce wywalczyła drużyna z Moch, II miejsce zespół z Kaszczoru, a III lokatę przedszkolacy z Bucza. Za swoje zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały medale, puchary i dyplomy ufundowane rzez Wójta Gminy Przemęt oraz piłki i słodki upominek sfinansowane przez Radę Rodziców przy Przedszkolu w Mochach. 
Bardzo dziękujemy zawodnikom wszystkich drużyn za wspaniałą zabawę i wszystkim gratulujemy. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom, którymi byli Przedszkole w Mochach na czele z Panią Dyrektor Barbarą Utrata i Gmina Przemęt - na czele z Panią Wójt Dorotą Gorzelniak, opiekunom drużyn, nauczycielom ze szkoły w Mochach – pani Adeli Piosik (która wspaniale prowadziła zawody), pani Honoracie Paterek i panu Mateuszowi Wawrzyniakowi, rodzicom za sędziowanie i upieczenie ciasta, Zespołowi Szkół za udostępnienie Hali Sportowej.

Do zobaczenia za rok !!!

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4843011      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia