Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 XII GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW2019-05-22  

XII GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach odbyła się 22 maja 2019 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Mochach. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor przedszkola w Mochach – P. Barbara Utrata, która powitała bardzo serdecznie wszystkich zawodników, kibiców oraz zaproszonych gości w osobie Pana Wójta Gminy Przemęt P. Janusza Frąckowiaka, P. Dyrektor szkoły w Mochach P. Małgorzatę Zielińską oraz zespół sędziowski, w którego skład weszli P. Melania Wysocka, P. Alina Piotrowska P. Elżbieta Grygiel – Tórz, P. Adela Piosik, P. Magdalena Franc, P. Paulina Bartkowska i P. KarolPabich.
W zawodach sportowych wzięło udział dziewięć drużyn z przedszkoli z terenu gminy Przemęt. Zawodników na Spartakiadę wystawiły przedszkola: Bucz, Kaszczor, Nowa Wieś, Przemęt, Radomierz, Siekowo, Starkowo, Mochy i „O” Bucz szkoła. Każda drużyna liczyła 14 zawodników w wieku 5 – 6 lat. Zespoły wzięły udział w sześciu konkurencjach tj. „Sadzenie ziemniaków", „Toczenie mega piłki slalomem", „Tor przeszkód", „Wieża z plastikowych klocków", „Rzuty woreczkami do celu", „Wielka sztafeta". Każdy zawodnik starał się przestrzegać regulaminu zawodów i wykazał się ogromną sprawnością fizyczną oraz duchem walki. Impreza przyczyniła się do rozwijania sprawności fizycznej, wzmacniania wiary we własne siły, a także rozbudziła w dzieciach radość  i wyzwoliła wielkie emocje. Do walki o najlepsze wyniki zachęcali przedszkolaków kibice, którzy bardzo licznie zasiedli na trybunach.
W Spartakiadzie I miejsce wywalczyła drużyna z Kaszczoru, II miejsce drużyna z Przemętu, a III miejsce drużyna z Moch.
Za swoje zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały medale, puchary, dyplomy, niespodzianki i zabawki dla przedszkola ufundowane przez P. Dyrektor przedszkola w Mochach B. Utrata, która napisała projekt Gminna Spartakiada Przedszkolaków - "Żyj zdrowo - na sportowo" i otrzymała nagrodę dla naszego przedszkola w wysokości 3 000 zł od Zarządu Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
Pani Dyrektor B. Utrata bardzo dziękujemy. Dziękujemy również zawodnikom wszystkich drużyn za wspaniałą zabawę i wszystkim gratulujemy.
Serdeczne podziękowania składamy organizatorom, którzy przyczynili się do organizacji tej wspaniałej imprezy.


Jolanta Jung

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4835219      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia