Strona główna -> AZYMUT -> Bieg Niepodległości
         IMIENINY:
 XVI Bieg Niepodległości2007-11-13  

Dnia 10 listopada 2007 roku odbył się już XVI Bieg Niepodległości. Wszystko zaczęło się przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Dyrektor przypomniał nam o ludziach walczących w powstaniach. Zwrócił również uwagę na to że trzeba mieć szanucek dla historii. I za kilka lat jak już będziemy mieli dzieci albo będziemy nauczycielami w szkole abyśmy pamiętali o ludziach walczących. Przystanęli na chwilę przy pomniku i pomyśleli o tych wszystkich zabitych ludziach. Na koniec przewodniczące samorządu uczniowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej złożyły wiązankę przed pomnikiem.

Ruszyliśmy na stadion. Na przedzie szły dziewczynki z tabliczkami miejscowości. Już na stadionie uczniowie poszczególnych miast i wsi ustawili się na płycie stadionu za dziewczynkami trzymającymi tabliczki. Wysłuchaliśmy hymnu państwowego i starosta Ryszard Kurp dokonał uroczystego otwarcia XVI Biegu Niepodległosci.

Zaczęło się. Najpierw odbył sie biegi najmłodszych. Maluchy dawały z siebie wszystko. Choć dla nas ich trasa mogła wydawać sie śmieszna dla nich tak nie było. Najmłodszy zawodnik miał 3 latka i biegł z obojgiem rodzicow. Biegi maluchów i dziewczynek czwartych klas przebiegły bez żadnych komplikacji. W tym roku odbył sie nowy bieg. Bieg rekreacyjny za dyrektorem naszej szkoły Andrzejem Galla. W tym biegu brała większa liczba uczniów z całego gimnazjum. Był jeden warunek tego biegu. Nikt nie mógł wyprzedzić dyrektora. Po tym biegu odbyły się dekoracja najmłodszych uczestników a także losowanie nagród pocieszenia. Również w szkole podstawowej nie było żadnych zgrzytów. Po dekoracji szkoły podstawowej na stadion wbiegli zawodnicy w kategori Open, których trasa wynosiła 7 km. W biegu mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy czuli sie na siłach aby przebiec taki dystans. Późnej biegi gimnazjalinistów. W kategorii K-14, K-15 uczestniczki biegły razem gdyż było ich mało, ale nagrody przyznawano w osobnych kategoriach. Tak samo biegli uczniowie z drugich i trzecich klas gimnazjum. Na koniec odbyła się dekoracja zawodników klas gimnazjalnych i kategorii Open.

Choć pogoda nie była idealna to impreza przebiegła bez żadncyh komplikacji.
<- powrót        
 liczba odwiedzin: 5358866      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia