Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 XX GMINNY PRZEGLĄD WIDOWISK JASEŁKOWYCH STARKOWO 20172017-01-10  

10 stycznia uczniowie klas I – III zaprezentowali się na jubileuszowym XX Przeglądzie Widowisk Jasełkowych w Starkowie. W tym roku szkolnym opowiedzieli o historii narodzin Jezusa w nietypowy sposób. Wystawili „Jasełkową łezkę – humoreskę” o lekkim, humorystycznym zabarwieniu, zawierającą w sobie cały wachlarz emocji.

Punktem wyjścia była zabawa w teatr, z której dzieci płynnie przeszły w odgrywanie jasełek. Fabuła wymagała wszystkich niezbędnych ról: Maryi, Józefa, mędrców, pasterzy i aniołów, ale zaskakiwała także oryginalnymi bohaterami - w stajence pojawiają się myszy i kot, a także nieoczekiwanymi wydarzeniami – na scenie dokonuje się duchowa przemiana kota. Dodatkowym walorem artystycznym był taniec bielutkich, subtelnych śnieżynek i zwinnych myszek, który wprowadził wszystkich w piękny świąteczny nastrój. Również piosenki i pastorałki wzbogacały całe bożonarodzeniowe przedstawienie, rozgrzewając publiczność i zachęcając do wspólnego śpiewania.

FOTOGALERIA

    Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie przygotowanie strojów i dekoracji, pomoc w opanowaniu tekstów i piosenek.

Mariola Prządka, Anna Kruk, Karina Umławska, Bogumiła Ganczarska

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4021179      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia