Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 XX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce2016-02-17  

Po raz drugi, z inicjatywy p. Leszka Kolmana, 17 lutego 2016 r. odbył się w naszej szkole powiatowy etap Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, tym razem Jubileuszowego – XX. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Szkołę wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, a rzeczowo - UG w Przemęcie.

Na konkurs zakwalifikowało się 35 uczestników z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczewie, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Siedlcu oraz z naszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wśród gości znalazła się przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Wolsztynie, P. Podinspektor Oświaty Joanna Karkowska z UG Przemęt, a gości i uczestników oraz organizatorów o godz. 13.00 powitała P. Dyrektor Małgorzata Zielińska.

Uczniowie, podzieleni na grupy rocznikowe, przez 45 minut rozwiązywali test przygotowany przez organizatorów Konkursu. Dzięki uprzejmości opiekunów grup z Kluczewa – p. Włodzimierza Pilicha oraz z Siedlca – p. Marzeny Bartyzel, którzy obok p. Leszka Kolmana weszli w skład Komisji Konkursowej, udało się w miarę sprawnie ogłosić wyniki Konkursu. Widać testy były dla uczniów trudne, a próg awansu zbyt wysoki: trzeba było zdobyć 85% punktów możliwych do uzyskania, bo w rezultacie do etapu rejonowego zakwalifikowało się tylko pięcioro uczniów: Emilia Adam z klasy V – Kluczewo, z klas VI: Tomasz Firlej – Kluczewo, Michał Lemański i Jakub Tomiak - Siedlec, oraz Katarzyna Kowalska z Siedlca na poziomie klas I gimnazjum. Jak widać, żadnemu uczniowi z naszej szkoły nie udało się zakwalifikować do etapu rejonowego.


Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego i UG Przemęt każdy uczestnik Konkursu otrzymał pamiątkowy kubek oraz promocyjne długopisy i smycze z rąk przedstawicielki Starostwa Powiatowego i P. Podinspektor, a wszyscy pokrzepili się smacznym obiadem w szkolnej stołówce.

Renata Bortniak           

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3515127      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia