Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
 Z medalami z Mistrzostw Wielkopolski w BnO!2016-06-08

8 czerwca w Poznaniu odbył się ostatni w tym roku szkolnym finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się na poznańskiej Cytadeli. Ponad 700 uczniów z różnych zakątków naszego województwa rywalizowało w indywidualnym i drużynowym biegu na orientację. Oczywiście nie mogło na tej imprezie zabraknąć zawodników z naszego powiatu. Liczną reprezentację przygotowała szkoła w Mochach, ale

także byli uczniowie z Kaszczoru, Starkowa, z Wolsztyna SP 1 i SP 3 oraz wolsztyńskich szkół ponadgimnazjalnych.

Zmagania naszych orientalistów trwały dość długo, ale zakończyły się wielkim sukcesem. Bezapelacyjnie I miejsce drużynowo wywalczyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Mochach. Wśród 120 zawodników zajęli wysokie lokaty indywidualnie – Mikołaj Paterek -1m., Konrad Tomiak -3m., Mateusz Dworzański 9m., Oliwier Brożyński 14m. Na medal spisały się także dziewczęta uzyskując drużynowo III miejsce - indywidualnie najlepiej wypadła Weronika Szymańska - 2m., Klaudia Knop - 4m., Julia Gonda - 17m., Marika Skrzypczak - 18m.

Dzień był bardzo upalny, a liczba startujących przerosła oczekiwania organizatorów. Stąd też na wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych znane były dopiero następnego dnia. Więc czekaliśmy z niecierpliwością na wiadomości ze stolicy Wielkopolski.

Zgodnie z oczekiwaniami bezdyskusyjne zwycięstwo w kategorii dziewcząt w gimnazjum odniosły dziewczęta z Gimnazjum w Mochach. I miejsce drużynowo - punktowały: Jagoda Seidel -1m., Nadia Kędzierska -3m., Kasia Nowacka – 5m., Lidia Piwowar - 11 m. Chłopcy z Moch na poziomie gimnazjum zajęli II miejsce drużynowo, której skład stanowili Dawid Antkowiak -1m., Jakub Kuberski -7m, Michał Fuławka -25m., Kamil Wiata - 27m.

Medale zdobywali także zawodnicy HKS Azymut „Mochy” reprezentując swoje szkoły ponad gimnazjalne. I tak wśród dziewcząt nasze mocheńskie dziewczęta z LO VIII Poznań wywalczyły złoty medal (Julia Seidel - 1m. i Zofia Galla - 2m. indywidualnie). Chłopcy reprezentujący ZSO Wolsztyn zajęli drużynowo II miejsce (Gracjan Cupryś - 1m. Marek Firlej - 8m., Kacper Dłużak - 28m. – indywidualnie).

Gratuluję wszystkim orientalistom i życzę kolejnych sukcesów. Jak widać długoletnia praca z mapą i kompasem przynosi efekty. Niech wyniki starszych kolegów stanowią dla młodszych zachętę do żmudnego treningu.