Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PRZYRODA - zdrowie i uroda
         IMIENINY:
 Z wizytą w planetarium!2019-11-30  

W piątek 29 listopada odbyła się kolejna wycieczka edukacyjna z zakresu innowacji pedagogicznej „Świat w zasięgu ręki”. Tym razem w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Tematem przewodnim była planeta Ziemia z uwagi na ścisłą korelację z podstawą programową nauczania geografii w klasie szóstej dział Ruchy Ziemi: Ziemia w Układzie Słonecznym ruch obrotowy i obiegowy; następstwa ruchów Ziemi. 

Podczas seansu w planetarium zatytułowanego ”Księżyc, Ziemia, Słońce” uczniowie mogli ugruntować swoją wiedzę z zakresu sztampowych pytań, które pojawiają się przy okazji omawiania tego działu. „Dlaczego świeci Słońce i dlaczego je potrzebujemy?, „Jak zmieniają się pory dnia i roku?”, „Co dzieje się na niebie? Seans pokazał w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi, jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie. W holu znajdowała się ekspozycja multimedialna prezentująca planety Układu Słonecznego oraz Księżyc. Uczniowie mogli podejść na dowolne stoisko, przeczytać wybrane przez siebie informacje i dowiedzieć się jaka jest ich waga na danej planecie.

Dodatkową atrakcją dla uczniów była możliwość zwiedzania sali stanowisk interaktywnych w Centrum Przyrodniczym. Sala jest wyposażona w 35 stanowisk, które pozwalają na realizację wybranych zagadnień z biologii (w tym biologii człowieka), fizyki i geografii w oparciu o przeprowadzone eksperymenty. Stanowiska umożliwiają samodzielne wykonanie eksperymentu przez ucznia, a przygotowane tablice z opisami są uzupełnieniem prezentowanych treści. Uczniowie między innymi mogli się przekonać jak jest wartość ich ucisku, ułożyć jadłospis kierując się kalorycznością i wartością odżywczą produktów, wykonać odcisk swojego ciała, obsługiwać powietrzne działo.

GALERIA

                                                                                                                                         ISKA            

redaktor: Marta Plenzler  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6027192      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia