Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> KLASY GIMNAZJUM
         IMIENINY:
 Z ziemi polskiej do włoskiej...2015-11-30  

W poniedziałek, 30 listopada naszą szkołę odwiedziła pani Dorota Koziara. Pani Dorota prowadziła zajęcia dla klas 3 gimnazjum, na temat przyszłości. Dorota Koziara powtarzała: ,,mieszkając w małej miejscowości można dużo osiągnąć'', sama pani Dorota, urodziła się w małej miejscowości w Sicinach w województwie dolnośląskim, a teraz mieszka we Włoszech w Mediolanie. 

Studiowała na: ASP w Poznaniu i w Liceum Plastycznym w Poznaniu, następnie wygrała konkurs stypendystów i wyjechała do Włoch, gdzie w Rzymie zaczęła studiować. Następnie znów wróciła do Polski, gdzie zaczęła pracować w Teatrze Wielkim w Poznaniu jako scenograf.

Po kilku latach pan Alessandro Mendini zaproponował jej prace w swoim Atelier Mendini w Mediolanie, pani Dorota się przeprowadziła do Włoch i zgodziła się pracować. Po 8 lat pracy w Atelier Mendini, założyła swoje studio w Mediolanie o nazwie: ,,Dorota Koziara Studio”.

W swojej karierze zaprojektowała i nadał projektuje różnorodne przedmioty ze swojej kolekcji wyróżnia między innymi: talerze do Bolesławca, scenografie do teatru w New York, świeczniki do salonów Dior, pracowała dla firmy Comforty, zaprojektowała różnorodne płytki ceramiczne.

Jej prace były i są reprezentowane na wystawach między innymi w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku, Berlinie, Tokio i Zurychu. Reprezentowała także polskie stoisko na EXPO 2015 w Mediolanie. Wciąż projektuje nowe przedmioty i udziela się charytatywnie w swojej miejscowości... 

Franek Kędzierski    

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4625831      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia