Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 zajęcia otwarte2012-04-12  

            We wtorek przed Świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w grupie starszaków. Tematem zajęć były ćwiczenia gimnastyczne prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. W zajęciu uczestniczyły dzieci 6 letnie wraz ze swymi rodzicami.

            Wspólne zabawy wszystkim się podobały, sprawiły wiele radości nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Po zajęciach odbyło się spotkanie przy kawie z rodzicami. Rodzice zapoznani zostali z wynikami diagnozy oraz wysłuchali propozycji imprez i uroczystości, które odbędą się w niedalekiej przyszłości. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze.

          W grupie maluszków zajęcia otwarte odbyły się 12 kwietnia, były to zajęcia prowadzone metodą Dobrego Startu Magdy Bogdanowicz. Podczas zajęć rodzic miał możliwość obserwacji własnego dziecka w relacji z rówieśnikami oraz mógł poznać różne metody i formy pracy z dzieckiem w przedszkolu. To zajęcie pozwoliło aktywnie włączyć rodziców w życie grupy przedszkolnej. Podczas spotkania nauczycielka przybliżyła cele zajęć oraz zalety metody, którą można stosować do pracy z najmłodszą grupą wiekową. Podstawowym założeniem tej metody jest jednoczesne rozwijanie funkcji słuchowych, wzrokowych i ruchowych oraz orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni. Bardzo dziękujemy rodzicom za przybycie oraz za to, że tak aktywnie włączyli się w życie przedszkolne swoich pociech.

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4940008      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia