Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ZAJĘCIA Z PANIĄ DIETETYK2016-03-10  

Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków na temat zdrowia oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym, we wtorek 8 marca i w czwartek 10 marca dzieci z dwóch najstarszych grup wiekowych odwiedził niezwykły gość - Pani dietetyk Aneta Tomczak- Gorzelniak. W interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała dzieci z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Dzieci przy pomocy eksperta segregowały różne produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe.
Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci z wielką radością podziękowały Pani Anecie wręczając laurkę i upominek. 

Serdecznie dziękujemy pani Anecie
za zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu.redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4900447      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia