Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE DZIECI 3-4-LETNICH2018-06-05  

Dzień Mamy i Taty to bardzo szczególne daty dla dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości i okazywanie miłości rodzicom, poprzez czynne uczestnictwo w uroczystości z okazji ich święta. Rodzice maluszków zostali zaproszeni do przedszkola 5 czerwca, gdzie nasi milusińscy przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny pt. ”Dzień Mamy”, prezentując inscenizację, piosenkę i taniec. Następnie odbyły się zajęcia o tematyce segregacji śmieci. Przedszkolacy zapoznali się z surowcami wtórnymi, chętnie i sprawnie posegregowały odpady do poszczególnych pojemników oraz wyjaśniły jak należy dbać o przyrodę.
Celem zajęć było rozwijanie poczucia, że wszyscy ludzie muszą dbać o środowisko naturalne oraz zachęcanie dzieci do segregacji śmieci.
Gdy człowiek już jako dziecko pozna problematykę gospodarki odpadami oraz jej znaczenie dla ekosystemu, to wówczas kształtuje się zupełnie inny stosunek do środowiska.
„Nauczmy się kochać naszą przyrodę,
najmocniej – jak swoją Mamę.
Jak ją będziemy kochać i znać
Dla naszych dzieci jeszcze zostanie”.

To spotkanie dostarczyło dzieciom wiele radości i zadowolenia ze wspólnej aktywności,  a rodzicom wiele pozytywnych emocji i gorących przeżyć. Dziękujemy rodzicom za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku przedszkolnym.

Małgorzata Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4451078      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia