Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE DZIECI 4-5-LETNICH2019-01-09  

9 stycznia odbyły się pierwsze zajęcie otwarte dla rodziców z grupy wiekowej 4-5 lat, według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne pt.: „Zabawy z mamą!”.
Po przywitaniu słowami rymowanki: „Witaj Haniu…..”, rozpoczęła się wspólna zabawa, następnie dzieci wraz z rodzicami witały się określonymi częściami ciała: ręką, nogą, stopą… Celem zajęć było kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktu, współdziałania i partnerstwa, rozwój sprawności fizycznej i koordynacji ruchowej, kształtowanie umiejętności reagowania na sygnał, umiejętności cierpliwego oczekiwania i dążenia do celu, ale przede wszystkim wzmacnianie więzi emocjonalnej między rodzicami i dziećmi, poprzez stworzenie radosnej atmosfery podczas wspólnej zabawy.  
Metoda Ruchu Rozwijającego, to metoda stosowana powszechnie do zajęć z dziećmi. Jest to system ćwiczeń – zabaw – relacji. To metoda stworzona przez Weronikę Sherborne – angielską nauczycielkę tańca i ruchu w oparciu o wczesnodziecięce zabawy rodziców z dziećmi. Stosowana jest przede wszystkim w celu wspomagania rozwoju psychoruchowego dzieci oraz w terapii osób niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie. Ruch Rozwijający to kształtowanie za pomocą ruchu świadomości własnego ciała i otaczającej nas przestrzeni, usprawnianie ruchowe, dzielenie przestrzeni z innymi osobami oraz nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu za pomocą ruchu i dotyku. Udział w zajęciach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego, wpływa stymulująco na rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy dziecka. („Opis i planowanie zajęć według Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne” M. Bogdanowicz, D. Okrzesik).

Był to dzień pełen emocji i wrażeń, a to za sprawą zabaw integracyjnych, w których dzieci uczestniczyły wspólnie ze swoimi rodzicami. "Zdrowie i bezpieczeństwo” było hasłem przewodnim integrującym wszystkich uczestników spotkania. Podczas zabaw prowadzonych metodą Weroniki Sherborne, dzieci mogły w spokoju liczyć na zaufanie i bezpieczeństwo swoich bliskich.

Przedszkolacy przypominali sobie również zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii zimowych, zaprezentowały układ taneczny pt: „Elfy” oraz zaśpiewały dla rodziców piosenkę w j. angielskim „Hello Reindeer”. Na koniec zajęć oceniły zajęcia poprzez wybranie wesołych i smutnych minek. Odpowiedziały też na pytanie: Dlaczego ważne jest uprawianie sportu? Wszystkim miło i szybko minął czas …
Dziękuję wszystkim rodzicom za przybycie i aktywny udział podczas zajęć.


                                    M. Józefczak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4888775      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia