Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE DZIECI 5-6-LETNICH2017-06-08  

Dnia 8.06.2017 w grupie dzieci 5-6-letnich odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, które przeprowadziła pani K. Grabiec. 
Celem zajęcia było: 
-pokazanie dzieciom podobieństwa zachowań, potrzeb i marzeń dzieci żyjących w różnych krajach, 
- ukazanie dzieciom różnic w wyglądzie ich rówieśników z innych krajów świata oraz różnych warunków, w jakich żyją, 
-kształtowanie szacunku i życzliwości do dzieci z różnych stron świata, 
-wzbogacanie wiadomości na temat życia ludzi na różnych kontynentach, 
-rozwijanie umiejętności nawiązywania i utrzymywania kontaktów z innymi dziećmi, przedstawicielami innej narodowości i rasy, 
-zachęcanie do lepszego rozumienia i uszanowania odmiennych poglądów, sposobu życia. 
Dzieci uważnie wysłuchały opowiadań, wierszy i wypowiadały się o ich rówieśnikach z różnych kontynentów. Śledziły mapę świata. Osłuchały się z pojęciami: Europa, Azja, Ameryka Północna, Południowa, Indianin, Afryka, Afrykańczyk, Japonka, Grenlandia, Eskimos, Indie, Hinduska. Wysłuchały charakterystycznej muzyki dla danego kontynentu. Poznały zabawy ich rówieśników. Wspólnie z rodzicami wykonali zabawkę z plastikowego kubka, techniką orgiami wykonali kwiatek, rysowali ozdoby na rękach. Dostrzeżono różnice w wyglądzie dzieci. Z zaciekawieniem oglądały części garderoby Japonki, Chinki, Hinduski, Indianina. 
Doszliśmy do wniosku, że dzieci niezależnie od koloru skóry, wyznania mają takie same prawa. Te prawa zostały przeczytane na głos przez wszystkie dzieci z grupy. Omówienie Afryki, Australii i Grenlandii zostawiliśmy na następny dzień. 
Dziękuję Rodzicom za przybycie, a Dzieciom za aktywność.

K. Grabiec

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4544435      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia