Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Zakończenie roku szkolnego 2016/172017-06-23  

23 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2016/2017 dla gimnazjalistów. Tradycyjnie uczniowie klas III rozpoczęli ją Polonezem.

Uroczystość poprowadziła Martyna Płatników, rozpoczynając komendą do wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania polskiego Hymnu. Po powitaniu gości – Księdza Proboszcza Ryszarda Penczyńskiego, przewodniczącego Rady Rodziców p. Wojciecha Smerdka, rodziców - podsumowania roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska, podkreślając trud uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Następnie odbyło się przekazanie Sztandaru przez uczniów klas III młodszym koleżankom i kolegom.

W dalszej kolejności Pani Dyrektor wręczyła nagrody Pani Wójt: dla najlepszej absolwentki Gimnazjum – Martynie Płatników, za uzyskanie 100% wyniku na egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego – Jakubowi Kaczmarkowi oraz nagrody za osiągnięcia sportowe – uczniom klas III. Martyna Płatników otrzymała także nagrodę Dyrektora Szkoły dla najlepszej absolwentki Gimnazjum oraz nagrodę za godne reprezentowanie szkoły w konkursach i szczególne osiągnięcia.

Następną częścią uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych Dyrektora Szkoły rodzicom uczniów klas III Gimnazjum, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie odebrali nagrody z rąk przewodniczącego Rady Rodziców p. Wojciecha Smerdka, a świadectwa z wyróżnieniem wręczyli im wychowawcy. Oni także wręczyli świadectwa ukończenia Gimnazjum pozostałym uczniom, którzy odbierali gratulacje od Pani Dyrektor.

Kolejne nagrody Pani Wójt uczniom klas I i II Gimnazjum, którzy osiągnęli znaczące sukcesy sportowe w tym roku szkolnym, wręczyła Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska. Następnie listy gratulacyjne Dyrektora Szkoły odbierali rodzice uczniów klas I i II, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem.

Uczniowie otrzymali również nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym, za pracę w sklepiku szkolnym, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za stuprocentową obecność na lekcjach.

Pani Dyrektor podziękowała za rok pracy p. Aleksandrowi Kuźniakowi, który był na zastępstwie. Podziękowania otrzymali także przedstawiciele Rady Rodziców – p. Wojciech Smerdka oraz p. Sylwester Płatników.

Część oficjalna uroczystości zakończyła się odśpiewaniem Hymnu Unii Europejskiej oraz wyprowadzeniem Sztandaru.

Następnie uczniowie klas III przedstawili przygotowane podziękowania i wręczyli kwiaty swoim rodzicom. Z kolei przedstawiciele młodszych uczniów pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im pamiątkowe kubki.

Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, wypowiadając tradycyjnie słowa: „Rok szkolny 2016/2017 uważam za zakończony”.

GALERIA ZDJĘĆ - gimnazjum

Po krótkiej przerwie odbyła się część uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej.

W tym roku nikt nie kończył SP, ponieważ uczniowie klas VI będą od września kontynuowali naukę w klasie VII, zgodnie z założeniami wprowadzanej w tym roku reformy oświaty.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się – analogicznie jak w Gimnazjum – od odśpiewania Hymnu i wprowadzenia Sztandaru. Krótkiego podsumowania roku szkolnego dokonała Pani Dyrektor, a następnie przystąpiła do wręczenia nagród Pani Wójt dla uczniów wyróżniających się w sporcie. W następnej kolejności nagrody za wysokie wyniki w nauce otrzymali uczniowie klas I – III SP. Rodzicom uczniów klas IV – VI, którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem, Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne, a samym uczniom – nagrody wręczał p. Sylwester Płatników – przedstawiciel Rady Rodziców, a świadectwa z wyróżnieniem otrzymali z rąk wychowawców.

Uczniowie otrzymali również nagrody za pracę w Samorządzie Uczniowskim, za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym, za pracę w sklepiku szkolnym, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, za stuprocentową obecność na lekcjach, analogicznie jak uczniowie Gimnazjum.

Na zakończenie Puchar dla Superklasy, która uzyskała największą ilość punktów w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski, otrzymała klasa IV b.

Po odśpiewaniu Hymnu Unii Europejskiej oraz wyprowadzeniu Sztandaru uczniowie rozeszli się do klas, gdzie otrzymali świadectwa i mieli możliwość pożegnać się ze swoimi wychowawcami.

GALERIA ZDJĘĆ - szkoła podstawowa

Ostatni dzień roku szkolnego rozpoczął zasłużone wakacje.

Renata Bortniak          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103813      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia