Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Zakończenie Roku Szkolnego...2018-06-22  

22 czerwca 2018 r. nadszedł upragniony dzień – ostatni dzień w szkole przed wakacjami. Wszyscy zaczęliśmy go o godz.8.00 Mszą Św. w kościele, a następnie udaliśmy się do szkoły na uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018.

Prowadząca Monika Janusz zapowiedziała tradycyjny - rozpoczynający uroczystość polonez w wykonaniu uczniów klas III gimnazjalnych. Obejrzeliśmy ciekawy układ przygotowany i ćwiczony z uczniami przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jak zwykle został on przyjęty gromkimi brawami.

Następnie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości - od wprowadzenia sztandaru przez Poczet Sztandarowy i odśpiewania Hymnu. Głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska, która powitała przybyłych gości – Panią Wójt Dorotę Gorzelniak, Księdza Proboszcza Ryszarda Penczyńskiego, przewodniczącą Rady Rodziców p. Małgorzatę Marciniak, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, a przede wszystkim uczniów. Pani Dyrektor podsumowała długich dziesięć miesięcy nauki i podziękowała wszystkim – uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły – za solidną pracę. Zwróciła się także do uczniów kończących naszą szkołę, życząc Im wszystkiego najlepszego, wszystkim pozostałym zaś życzyła udanych wakacji.

Następnym punktem programu uroczystości było pożegnanie nauczycieli odchodzących na emeryturę – rzadko się zdarzają sytuacje, gdy jest ich aż trzech. Pani Dyrektor przygotowała dla pań – Zdzisławy Ślusareńka, Barbary Kuczyk i Violetty Kasperskiej-Kosickiej nagrody, a współpracownicy – humorystyczne pożegnania i bukiety kwiatów. Nauczycielki pożegnali także uczniowie. W imieniu odchodzących na emeryturę pań głos zabrała p. Violetta Ksperska-Kosicka, która zwróciła uwagę na najważniejszy aspekt pracy nauczycielskiej – nauczanie i wychowywanie młodzieży.

Następnie Pani Wójt wręczyła przyznane nagrody. Dla najlepszej absolwentki szkoły nagrodę otrzymała Karolina Fajfer, natomiast za wynik 100% na egzaminie gimnazjalnym nagrody otrzymali: Karolina Fajfer (język angielski podstawowy i rozszerzony), Nadia Kędzierska (język angielski podstawowy i przedmioty przyrodnicze) i Miłosz Zdanowicz (historia). Uczniowie ci otrzymali również nagrody Dyrektora Szkoły. Wywołany został także Tomasz Kaźmierczak, który uzyskał wynik 98% z języka niemieckiego. Pani Wójt poinformowała, że klasa III A uzyskała najlepsze wyniki z egzaminu gimnazjalnego w gminie i wybrała się w nagrodę wraz z klasą III B do kina. Pani Wójt wręczyła również nagrody najlepszym sportowcom z naszej szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w sporcie na poziomie województwa lub kraju. Są to: Łukasz Włodarczyk, Maria Hajduk, Damian Weiss, Dominika Weiss, Oliwier Brożyński, Julia Gonda, Nina Kapska, Igor Płatników, Marika Skrzypczak, Antonina Franc, Paweł Michalczak, Michał Górniaczyk, Krzysztof Mielcarek, Alicja Michalewicz, Estera Karkut, Anna Dreier, Nadia Kędzierska, Lidia Piwowar, Mateusz Dworzański, Karolina Mielcarek, Mikołaj Paterek.

W klasach trzecich nagrodę za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych otrzymały: Sara Radna, Nadia Kędzierska, Izabela Papież, Emilia Wójcik. Nagrodę za wybitną pracę w redagowaniu materiałów na stronę internetową szkoły otrzymała Monika Janusz.

Po wręczeniu nagród przyszedł czas na podziękowania dla Rodziców najlepszych uczniów – listy gratulacyjne Dyrektora Szkoły, które Rodzice odbierali w towarzystwie uczniów otrzymujących świadectwa z wyróżnieniem. W następnej kolejności wręczone zostały nagrody dla uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, które wręczała także przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Marciniak. Jak co roku, nagrody te ufundowała Rada Rodziców.

Następnie za pracę w Spółdzielni Uczniowskiej „Grosik” nagrody wręczyła p. Władysława Kruk. Dla uczniów występujących w przygotowywanych przedstawieniach nagrody wręczyły p. Izabela Surmacewicz – Knop i p. Marta Plenzler. Nagrody dla uczniów wyróżnionych w konkursie matematycznym „Kangur” wręczyła p. Barbara Galla.

Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor podziękowała p. Katarzynie Skrzypczak za pracę w tym roku szkolnym na zastępstwie oraz p. Jarosławowi Kędzierskiemu i p. Grażynie Janusz, pracującym w Radzie Rodziców. Część oficjalna zakończyła się wyprowadzeniem sztandaru szkoły.

W drugiej części uroczystości głos zabrali absolwenci, którzy przygotowali podziękowania dla Rodziców, Dyrekcji, Wychowawców i nauczycieli, obdarowując ich drobnymi upominkami. Z kolei zostali oni pożegnani przez uczniów klas II gimnazjalnych, od których otrzymali drobne podarki.

Na końcu uroczystości Pani Dyrektor wypowiedziała tradycyjną formułę: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony”, co spotkało się z owacją uczniów. Aby jednak formalności stało się zadość, uczniowie udali się z wychowawcami do klas po odbiór pozostałych świadectw i ostatnie spotkanie przed wakacjami.

GALERIA

Do zobaczenia 3 września!

Renata Bortniak          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4145582      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia