Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
         IMIENINY:
 Zimowy Dzień Wiosny!2013-03-21  

                  Ciągła pogoń za ocenami nie daje wytchnienia. Tym bardziej każdy uczeń cieszy się na dzień wolnego. A jeśli dodatkowo jest to Dzień Wiosny, to każda buzia jest już uśmiechnięta. W tym roku nie było inaczej...
              Otwarcie tego wspaniałego dnia nastąpiło na Rambicie. Wzięły w nim udział wszystkie klasy podstawówki. Rywalizacja była zacięta. W połowie trudność uczniom sprawiły pytania sprawdzające wiedzę (nie tylko nabywaną w szkole), a w połowie odbywały się rywalizacje sportowe. Bardzo dobrze radziły sobie klasy VI. Gdy czas Rambitu dobiegał końca klasa VIa i VIb miały ten sam wynik. Sędziowie stwierdzili, że najsprawiedliwsza będzie dogrywka pytaniami. Niestety klasa VIa poległa i zwycięzcami została klasa VIb.
             Po sportowych emocjach przyszedł czas na relaks. Pani Justyna Kuligowska - opiekun Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej zaprowadziła uczniów do auli, gdzie mieliśmy oglądać film pt. "Merida waleczna". Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Problemów technicznych nie było końca i w ostateczności uczniowie udali sie do swoich klas razem z wychowawcami, aby przeprowadzić wiosenne lekcje wychowawcze. Po pewnym czasie uczniom zaczęło burczeć w brzuchach, co doprowadziło do znanej wszystkim kolejki w stołówce. 
            Już z pełnymi brzuchami wychowankowie poszli do hali sportowej, gdzie właśnie swój Rambit kończyły klasy gimnazjum. Wszyscy z napięciem oczekiwali na mecz: nauczyciele kontra uczniowie. Skład nauczycielski tworzyli: pan Jerzy Bortniak, pan Leszek Kolman, pan Mateusz Wawrzyniak, pan Dariusz Mindak, pan Krzysztof Filipek oraz pan Wiesław Ślusarenka (bramkarz). Zmęczeni, ale jakże uśmiechnięci uczniowie wygrali! Lecz każdy ma cichą nadzieję, że za rok będzie odwrotnie.

Jestem pewna, że za rok będzie równie fajnie i miło. Już nie możemy się doczekać! Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za zorganizowanie wspaniałego zimowego Dnia Wiosny .

A jak Wam podobał się ten dzień? Zmienilibyście coś? Zapraszam do komentowania.

Monika Malcherek         


<- powrót        
Komentarzy: 1Strona:  1  dodaj komentarz

  Uczeń2013-03-30 13:29:08

Pan Mariusz? Haha, chyba Dariusz ;).

 liczba odwiedzin: 3875814      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia