Strona główna -> RAMOL -> SIATKÓWKA
         IMIENINY:
 Złoto dla Licealistek!2013-12-08  
W hali sportowej w Mochach do walki o wakatujący tytuł przystąpiło sześć drużyn, które rywalizowały najpierw w dwóch grupach, a potem systemem pucharowym. W każdej spotkaliśmy przynajmniej jedną absolwentkę mocheńskiej szkoły, co dobitnie dowodzi, że stanowi ona kolebkę powiatowej siatkówki dla płci pięknej. Same mecze nie dość, że naprawdę ciekawe, to stojące na dobrym poziomie. By zdobyć punkt najczęściej trzeba było wielu akcji.
W grupie A, trochę zaskakująco najlepsze okazały się najmłodsze adeptki siatkarskiej sztuki - gimnazjalistki Zespołu Szkół w Mochach, które pokonały zarówno ekipę z Solca, jak i SOKÓŁ Perkowo, który w meczu inauguracyjnym pokonał Solec i także awansował do strefy medalowej.
W Grupie B od razu doszło do niezwykle emocjonującego starcia pomiędzy drużynami reprezentującymi wsie Mochy i Błotnicę. Niestety gospodynie wygrały tylko pierwszego seta i, by awansować musiały pokonać faworytki turnieju, wolsztyńskie Licealistki. Ta sztuka jednak nie udała się ani Błotnicy, ani Mochom, którym pozostała walka o piąte miejsce.
Najpierw jednak rozegrano półfinały, z których zwycięsko wyszły młodsze ekipy Gimnazjalistek i Licealistek.
Mochy ostatecznie, po trudnym boju pokonały Solec w swoim ostatnim meczu i zajęły piąte miejsce, które zważywszy na nieobecność swoich podstawowych atakujących, trzeba ocenić bardziej pod kątem dobrej gry, a nie rankingu. Dramatyczny był mecz o trzecie miejsce, które ostatecznie zajął SOKÓŁ, ale by wygrać pierwszego seta siatkarki z Perkowa musiały zdobyć 30 pkt!
I jedynie finał, rozegrany na centralnym boisku totalnie nie zaspokoił podsyconego apetytu. Młode siatkarki z Gimnazjum nie wytrzymały presji i zostały roztrzaskane zagrywką Licealistek. Szkoda, bo przecież to ich starsze koleżanki powinny czuć na sobie presję.
Licealistkom, wśród których 3 nasze niedawne absolwentki, gratulujemy najbardziej i życzymy podobnych startów w zawodach szkolnych. Pozostałym gratulacje za poziom, ambicję i sportową atmosferę.
pliki do pobrania:
- WYNIKI
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4893403      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia