Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Zosia Galla Mistrzynią Polski!2014-09-21  

W dniach 20-21 września w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację. W zawodach wystartowało blisko 500 zawodników z całej Polski. Ogromny sukces odniosła Zofia Galla -zawodniczka Azymut Mochy, która wygrała bieg indywidualny i zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych (K16). W tej samej kategorii jej koleżanka klubowa Julia Seidel zajęła 9. miejsce. W kategorii K20 Kasia Galla ukończyła bieg na siódmej pozycji. W kategoriach Masters srebrne medale wywalczyły trenerki Azymutu: Honorata Paterek (K35) oraz Barbara Nowak (K40).

W biegach sztafetowych najwyższe miejsce (czwarte) wywalczyły juniorki młodsze (Julia i Jagoda Seidel oraz Zosia Galla). O dużym pechu mogą mówić juniorzy młodsi (Marek Firlej, Nikodem Seidel i Gracjan Cupryś), którzy ukończyli bieg na drugim miejscu. Jednak biegnący na drugiej zmianie Nikodem pobrał mapę z nie swoim numerem i nasza sztafeta została zdyskwalifikowana.

Za dwa tygodnie w Warszawie odbędą się Mistrzostwa Polski w nocnym BnO oraz sztafety sprinterskie, również w tych zawodach nie zabraknie zawodników Azymutu i liczymy na kolejne sukcesy.

Andrzej Galla      redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6009373      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia